Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miasta Chorzów

przejdź: BIP - strona główna

Narzędzia

Czcionka:

 • Czcionka domyślna
 • Czcionka średnia
 • Czcionka duża

Kontrast:

 • Kontrast domyślny
 • Kontrast czarno-biały
 • Kontrast żółto-czarny
 • Kontrast czarno-żólty

Główne menu

Lokalizacja

startpowrót Lewy PanelNIEODPŁATNA POMOC PRAWNAWYKAZ OSÓB, KTÓRYM PRZYSŁUGUJE BEZPŁATNA POMOC PRAWNA

Treść strony

wersja do druku
WYKAZ OSÓB, KTÓRYM PRZYSŁUGUJE BEZPŁATNA POMOC PRAWNA

 Wykaz osób, którym przysługuje bezpłatna pomoc prawna:

 1. Nieodpłatna pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie przysługują osobie uprawnionej, tj: osobie fizycznej, która nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej, w tym osobie fizycznej prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą niezatrudniającej innych osób w ciągu ostatniego roku (w zakresie spraw związanych z działalnością gospodarczą).
 2. Osoba uprawniona, przed uzyskaniem nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, składa osobie udzielającej porady, pisemne oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej oraz jeśli jest osobą fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą - oświadczenie o niezatrudnianiu innych osób w ciągu ostatniego roku (jeśli porada dotyczyć będzie spraw związanych z działalnością gospodarczą).
 3. Kobiecie, która jest w ciąży, udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego odbywa się poza kolejnością.
 4. Wzór oświadczenia, o którym mowa w ust. 2 dostępny jest w punkcie porad.
 5. Administratorem danych osobowych zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w ust. 2, jest Prezydent Miasta Chorzów.

 Przed umówieniem/zapisaniem się na wizytę należy zapoznać się z klauzulą RODO dotyczącą ochrony danych osobowych, dostępną poniżej:

pobierz plik: [ KLAUZULA RODO ]Celem uzyskania porady w jednym z punktów nieodpłatnych porad prawnych lub w punkcie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, należy zgłosić się:

 1. Pod numer 32 307 53 29 (Centrum Aktywizacji Społecznej, ul. Powstańców 70/3 w Chorzowie) od poniedziałku do czwartku w godzinach od 7:00 do 17:00 oraz w piątek od 7:00 do 13:00, lub
 2. przesłać zgłoszenie na adres poczty elektronicznej pomocprawna@opschorzow.pl lub on-line klikając w link:  https://np.ms.gov.pl/%C5%9Bl%C4%85skie/m.%20Chorz%C3%B3wosoba odpowiedzialna za treść: Marzena Woźniak, dnia: 2019-01-02
utworzony: 02-01-2019 / modyfikowany: 05-04-2022
wprowadził(a): Karina Krystkowiak
rejestr zmian

Stopka serwisu